Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Partnerská obec > setkání 2014-Wileroltigen

setkání 2014-Wileroltigen

Ve dnech 4.7.-7.7.2014 se uskutečnilo setkání ve Wileroltigenu. Pozván byl především fotbalový klub Nová Ves – Brloh, aby se zúčastnil turnaje Grümpelturnier, který každoročně pořádá SC Wileroltigen. Setkání se zúčastnili i další občané Nové Vsi a na pozvání SC Wileroltigen jeli také členové budějovické rockové skupiny Worms. Návštěvy se zúčastnilo celkem celkem 41 lidí (plus 2 řidiči); ve Wileroltigenu se pátečního a sobotního posezení a sobotního výletu zúčastnila i rodina Foltinova, která byla ve Wileroltigenu na  návštěvě. Většina fotbalistů FK Nová Ves – Brloh byla ubytována u vinaře Kurta Baumanna, což si všichni moc pochvalovali; jeho pohostinnost byla perfektní! Samozřejmě i ostatní občané Wileroltigenu, u nichž bylo zajištěno ubytování, byli velmi pohostinní a přátelští. Dle ohlasů zúčastněných se setkání vydařilo a obec Nová Ves se již těší na další plánované setkání za 2 roky v Nové Vsi.

V pátek 4.7.2014 bylo od 18 hod. připraveno posezení na hřišti, kde proběhlo oficiální přivítání a obec Nová Ves předala část dárků – např. níže na fotografii je fotokniha zachycující setkání fotbalových klubů Nová Ves – Brloh a Wileroltigen v letech 2001, 2002 a 2012. Večer hrála kapela Worms. Přestože přišel silný déšť a bouře, všichni zúčastnění si užili hodně zábavy. Setkání se mimo jiné zúčastnila také Sandra Miholová z českého velvyslanectví v Bernu.

Peter Rohrbach (bývalý předseda SC Wileroltigen), Miloš Hüttner (starosta Nové Vsi),

Michel Eymann (nový předseda SC Wileroltigen), Milan Šusta (předseda FK Nová Ves-Brloh)

Sandra Miholová

velvyslanectví České republiky v Bernu 

V sobotu 5.7.2014 se jelo k Brienzersee do Iseltwald, k vodopádům Giessbachfälle a na visutý most v Sigriswil. Škoda, že bylo dost oblačno, neboť jinak by byly vidět nádherné vrcholky všech okolních hor; i tak byl ale výlet nádherný.

Večer byl večeře v restauraci ve Wileroltigenu, které se zúčastnil mimo jiné také starosta Christian Grossenbacher. Po 22.hodině bylo na návsi promítání na vodní stěnu, které připravil David Borovka s kolegy – toto promítání mělo především u občanů Wileroltigenu velký obdiv, neboť to viděli poprvé.

V neděli 6.7.2014 se uskutečnil turnaj, kde náš fotbalový klub skončil po penaltách na skvělém 2. místě. Peněžitou výhru fotbalisté věnovali vinaři K.Baumannovi, včetně podepsaného fotbalového míče s textem „Merci, Kurt!“; zbytek výhry – míč a trika ke 40. výročí SC Wileroltigen si ponechali. 

finálový zápas FK Nová Ves a fotbalový klub Energie Bitzius

 SC Wileroltigen a FK Nová Ves

Během turnaje se někteří, kdo nehráli fotbal, šli projít chráněnou přírodní oblastí k soutoku řek Saane a Aare. Na soutoku byla krásně vidět barevná odlišnost těchto řek.

soutok řek Saane a  Aare

V neděli večer bylo u vinaře Kurta Baumanna připraveno pohoštění – raclette a paella; večer byl veselý, plný zábavy, i když bylo nutné se kvůli dešti přesunout ze zahrady pod střechu. Proběhlo také oficiální rozloučení ze strany starostů obcí Wileroltigen a Nová Ves. 

Christian Grossenbacher

starosta obce Wileroltigen

V pondělí 7.7.2014 ráno se odjíždělo domů; na památku ještě společné foto před domem starosty: