Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Partnerská obec > setkání 2012-Nová Ves

Setkání 2012 - Nová Ves

 Ve dnech 14.-16.9.2012 se uskutečnila návštěva fotbalového klubu SC Wileroltigen.  V pátek ráno přijelo do Nové Vsi 22 lidí, převážně fotbalistů z SC Wileroltigen; po ubytování a snídani v rodinách následovala procházka a prohlídka Nové Vsi:

Po procházce se jelo do Českých Budějovic na prohlídku pivovaru Budvar, která měla velký úspěch, ale pro některé byla ochutnávka piva docela náročná. Oběd byl domluven v Triobaru v Holubově a jelikož svítilo sluníčko, tak se někteří odvážlivci osvěžili v místním rybníku (někteří i nedobrovolně). Po obědě jsme se vydali na Kleť, někteří se zúčastnili i prohlídky hvězdárny:

Z Kletě jsme museli dolů k autobusu pěšky, neboť lanovka už nejezdila; cesta pod lanovkou a lesem byla náročná, ale u autobusu jsme se naštěstí sešli všichni. Večeři zajistily rodiny poskytující ubytování a večer se uskutečnilo společné setkání i s dalšími občany Nové Vsi v hostinci U Zemanů. Hospoda byla plná, na setkání přišlo hodně občanů, což přátele z Wileroltigenu mile potěšilo. Zábava byla skvělá, přestože ten den byla v České republice vyhlášena prohibice kvůli metanolové kauze.

V sobotu 15.9.2012 byl na programu výlet na Lipno na Stezku korunami stromů a prohlídka Českého Krumlova

.

Odpoledne se uskutečnilo přátelské utkání mezi FK Nová Ves a SC Wileroltigen. Zápas vyhráli hosté 2:4.

Večer bylo posezení na hřišti, k tanci a poslechu hrála kapela WORMS. Byl to skvělý večer plný zábavy.

V neděli ráno jsme se s našimi přáteli z Wileroltigenu rozloučili. Víkend s nimi byl velmi příjemný, setkání bylo opět přátelské a už se těšíme na další setkání za 2 roky ve Wileroltigenu.