Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Partnerská obec > setkání 2008-Nová Ves

Setkání v Nové Vsi - květen 2008

Ve dnech 2. - 5. května 2008 nás přijeli navštívit naši přátelé z partnerské obce Wileroltigen. Zastupitelé a občané Nové Vsi pro ně připravili zajímavý program. Setkání bylo také u příležitosti 10 let vzájemného přátelství (první oficiální setkání se uskutečnilo ve Wileroltigenu v říjnu 1998).

První den návštěvy si švýcarští přátelé prohlédli Novou Ves, poté odjeli se zástupci obce do Zemědělského družstva v Brloze, kde jim byla mimo jiné ukázána nejmodernější technologie ve stáji pro dojnice. V jídelně družstva se pak všichni sešli i s dalšími občany Nové Vsi, převážně hostiteli, kteří přátelům z Wileroltigenu poskytli ubytování. Starosta Nové Vsi, pan Jaroslav Bauer, zde oficiálně přivítal švýcarské hosty, popřál jim také krásné zážitky z jejich návštěvy u nás a promluvil např. o aktuálním dění v obci. (do německého jazyka překládala paní Eva Ševčíková, tlumočnice)

Po projevu byly předány dary. Na fotce ukazuje starosta Wileroltigenu, pan Fritz Stooss, jeden z darů - letecký pohled na Novou Ves. Na dalším snímku pak předává Jan Borovka, zástupce starosty Nové Vsi, dar bývalému starostovi Wileroltigenu (Gerhard Hofer).

  

 

 

 

 

 

 

Slovo si poté vzal Fritz Stooss, starosta Wileroltigenu, o překlad do češtiny se opět postarala Eva Ševčíková. Fritz Stooss poděkoval za přivítání, dary, promluvil o současném životě v partnerské obci, o plánovaných investicích a vyřídil pozdravy od ostatních občanů Wileroltigenu. Obec Nová Ves dostala jako dar prapor se znakem obce Wileroltigen.

 

 

 

 

 

 

Následoval společný přípitek a pak příjemné posezení, při kterém se zúčastnění občané vzájemně poznali a zábava se tak protáhla do pozdních hodin.

 

 v popředí Stefan Balmer a Ursula BalmerGuido Maccapani a Jitka Cábová

 

 

 

 

 

   Fritz Stooss s manželkou ElisabethHanni Hofer, Elisabeth Stooss, Josef Lukáš

 

 

 

 

 

 

 

Na následujícím snímku jsou přátelé a "zakladatelé" partnerství obcí Nová Ves a Wileroltigen - starosta Jaroslav Bauer a bývalý starosta Gerhard Hofer.

 

Na druhý den návštěvy byl naplánován celodenní výlet do Národního parku Šumava. Krásná Šumava zanechala nezapomenutelné vzpomínky nejen u švýcarských přátel. První trasa vedla na rozhlednu Libínské sedlo (1096 m n.m.), ze které byl pěkný pohled i při chladném oblačném počasí.  Různé zajímavé informace při prohlížení krás Šumavy překládala do němčiny Jitka Cábová.

 

 

 

 

 

 

Další cesta vedla do míst Horská Kvilda, Borová Lada, kde byly k vidění rašeliniště. Zde bylo na památku pořízeno také společné foto. Během výletu bylo navštíveno také muzeum sklářství (Lenora) a muzeum motorek v Kašperských horách.

  

 

 

 

 

 

 

Během návštěvy Národního parku Šumava nebylo samozřejmě možné vynechat řeku Vydru s krásnými obrovskými balvany. Někteří se podél řeky procházeli, jiní zkoušeli ledovou vodu Vydry, někteří relaxovali a vychutnávali si pohodu s šuměním vody.                                                           

 

 

 

 

 

 

                                                                                         

 

 

 

 

 

                                                                                          

Po návratu ze Šumavy byla prohlídka obce Holašovice.

Přestože byl celodenní výlet po krásách Národního parku Šumava náročný, společné večerní posezení neneslo známky jakékoli únavy. K poslechu hrál na kytaru Jaroslav Zikmund (na snímku je zachyceno, jak se Elisabeth Stooss, Stefan Balmer a Fritz Stooss pokoušejí zpívat české písně - šlo jim to).    

  Nálada byla skvělá, přátelství opět utuženo, jazykové bariéry smazány ...

Jana Hüttnerová a Vlaďka Bauerová zpívají, naslouchá jim Fritz Stooss

zvláštní přípitek zkouší Jana Hüttnerová a Gerhard Hofer

v popředí Vlaďka Bauerová a Fritz Stooss

 

Třetí den návštěvy vyrazili přátelé z Wileroltigenu, opět se zástupci obce, do Českého Krumlova. Zde měli pro sebe průvodce v německém jazyce, který s nimi prošel státní hrad a zámek, zámeckou zahradu s otáčivým divadlem a historickou část města. Zajímavě jim vyprávěl o historii i současnosti tohoto krásného města.

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                       

 

 

 

 

 

 

 

Elisabeth Stooss

 

 

 

 

 

 

                                                                                    Christine a Christian Hügli, Theres a Stefan Mürner          procházka zámeckou zahradou - Elisabeth a Fritz Stooss

 

 

 

 

 

 

 

V odpoledních hodinách se švýcarští přátelé a občané Nové Vsi sešli na hřišti, kde se grilovalo a k poslechu i tanci hrála Novoveská dechová kapela.       

Přestože bylo trochu chladné počasí, společné posezení bylo velmi příjemné. Občané partnerských obcí si vyprávěli nejen o nových zážitcích z návštěvy, ale zároveň se vzájemně ujišťovali, že další setkání (pravděpodobně v roce 2010 ve Wileroltigenu) bude jistě také tak krásné a nezapomenutelné jako  víkend, který u nás švýcarští přátelé z Wileroltigenu strávili.   

 

                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Před odjezdem do Wileroltigenu ještě společné foto na památku a "těšíme se na další setkání":