Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Partnerská obec > setkání 2004-Wileroltigen

Setkání 2004 - Wileroltigen

V létě roku 2004 jsme byli pozváni Obecní radou Wileroltigenu a Smíšeným pěveckým sborem na návštěvu partnerské obce. Připravený program nesl podtext "Svět hor Švýcarska", proto jsme doufali, že nám počasí dovolí vidět hory v plné kráse.

V pátek 30. července 2004 odpoledne jsme se sešli s delegací Smíšeného sboru Wileroltigen a starostou Fritzem Stoossem u dálničního odpočivadla Grauholz nedaleko Bernu. Odtud jsme společně vyrazili do partnerské obce. Večer pro nás byla připravena okružní jízda speciálním vorem po přehradě Wohlen u vodní elektrárny Mühleberg.

Na voru nás oficiálně přivítal starosta Wileroltigenu Fritz Stoos. Poté si vzal slovo starosta Nové Vsi Jaroslav Bauer. Projevy překládala tlumočnice Eva Ševčíková.

 

 

 

 

 

 

Partnerské obce si vzájemně předali na památku letecké snímky obcí Wileroltigen a Nová Ves. Foto: zleva - Gerhard Hofer, starosta Jaroslav Bauer, starosta Fritz Stooss, Jan Borovka.

Plavba byla pro všechny velkým zážitkem. K poslechu hrála Novoveská dechová kapela (resp. část této kapely, neboť se zájezdu nezúčastnili všichni členové).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na závěr okružní plavby jsme viděli západ slunce, který završil skvělou atmosféru a náladu.

V sobotu 31. července 2004 jsme jeli do Bernské vysočiny -  Berner Oberland (Bern - Thun - Interlaken - Brienz - Meiringen). První zastávka byla u soutěsky Aare, kudy protéká stejnojmenná řeka. Procházka soutěskou a pohled na řeku Aare byl velmi zajímavý.

 

 

  

  

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Další jízda vedla do Innertkirchenu do průsmyku Grimsel, který se nachází ve výšce 2165 metrů nad mořem, dále do alpského průsmyku Furka (2431 m nad mořem). Během jízdy jsme viděli několik horských ples a díky krásnému počasí byl pohled na vrcholky Alp nádherný.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cesta byla náročná, a proto nám přišel vhod piknik. Během odpočinku jsme obdivovali okolní přírodu a mimo jiné jsme viděli, jakými klikatými cestami jsme jeli (foto samostatně uprostřed).

 

 

 

 

 

 

Další zastávka byla u hotelu Belvedere (průsmyk Furka), kde jsme navštívili ledovec Rhone, což pro nás byl obrovský zážitek.

pohled na část ledovce, do kterého jsme vstoupili

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                            vstup do ledovce                                            ledový exponát uvnitř ledovce

 

V neděli 1. srpna 2004 jsme vyrazili do města Interlaken. Zde se konaly slavnosti a my jsme mohli vidět slavnostní průvod, ve kterém nechyběly krávy s typickými švýcarskými zvony.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po prohlídce města Interlaken nás čekala plavba kolesovým parníkem Blüemlisalp po Thunském jezeře. Zajímavé bylo sledovat odkrytou část hnacího zařízení parníku (první foto).

 

 

 

 

 

 

Během plavby po jezeře jsme měli nádherný výhled na okouzlující  přírodu. Jízda parníkem končila ve městě Thun.

 

 

 

 

 

 

 

Po návratu do Wileroltigenu jsme navštívili vinaře Kurta Baumanna. Ochutnávka vína a povídání o vinařství bylo zajímavé. Na první fotografii je pohled shora na vinici a na druhé fotografii je pohled shora vinice na okolí.

 

 

 

 

 

 

Vzhledem k tomu, že 1. srpen je ve Švýcarsku státním svátkem, zúčastnili jsme se večerní slavnosti ve Wileroltigenu. Tento večer byl také rozloučením s přáteli z partnerské obce, neboť druhý den jsme odjížděli zpět do České republiky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

slavnostní oheň

 

 

 

 

 

 

 

k poslechu a tanci hrála Novoveská dechová kapela

Gerhard Hofer, Jaroslav Bauer, Fritz Stooss