Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Partnerská obec > setkání 2002-Wileroltigen

Návštěva fotbalového klubu - červenec 2002

  

Ve dnech 26. - 28. července 2002 se uskutečnilo přátelské setkání sportovních klubů -  SC Wileroltigen a FK Nová Ves. Z Nové Vsi odjíždělo do Švýcarska 43 osob (včetně 2 řidičů), ubytování bylo zajištěno v rodinách ve Wileroltigenu. Hlavním bodem programu bylo samozřejmě přátelské fotbalové utkání.

Do Wileroltigenu jsme přijeli v pátek 26. července v dopoledních hodinách. Po ubytování jsme jeli do městečka Murten a na vyhlídku Mont Vully, odkud je krásný výhled na Seeland (největší rovinná oblast ve Švýcarsku, kde se pěstuje zelenina, výhled na 3 jezera). Během naší návštěvy se konala ve Švýcarsku výstava Expo 2002. Exponáty, které jsme viděli, byly zajímavé.  

 

Na fotografii vlevo  je zachycen  dlouhý mohutný  řetěz z výstavy Expo, který byl položen podél silnice. Na fotografii dole je  v pozadí exponát zobrazující obrovské množství vajec.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

Po individuální procházce městečkem Murten jsme se všichni společně sešli na trhu, kde jsme ochutnávali místní speciality - uzeniny, víno a pivo.

Po návratu z Murtenu jsme se sešli u rodiny Werderových, kde jsme byli oficiálně přivítáni. Bylo připraveno "apéro" a typický slaný koláč. Rodina Werderových peče tyto koláče v původní staré peci, kterou zrenovovali, aby byla funkční.

Během posezení a povídání jsme také soutěžili ve dvojicích v "běhu na dřevěných lyžích". Mezi prvními obvážlivci byly Martina Bauerová a Vlaďka Bauerová (viz foto). 

Po skončení soutěže byly vyhlášeny výsledky a všichni účastníci dostali odměny v podobě vynikajících čokolád Toblerone.

cenu za účast v soutěži převzali Aleš Kocian a Michal Chromý

cenu za účast v soutěži převzaly Hana Postlová a Šárka Cábová

 

 

 

 

 

 

 

Při cestě od rodiny Werderových jsme uviděli stádo krav, které bylo převáděno přes obec na jinou pastvinu. Toto je zde zcela běžné a přitom jsou zde silnice a náves čisté a upravené.

Večer nás čekalo příjemné posezení "ve střelnici", při kterém jsme ochutnali typické švýcarské sýrové Fondue. Milovníci sýrových specialit byli nadšeni.

 

 

 

 

 

 

 

V sobotu 27. července jsme se dopoledne prošli Wileroltigenem a navštívili jsme místní vinici Kurta Baumana, který nám vyprávěl o pěstování a výrobě vína. Jeho víno - bílé, růžové a červené - jsme také ochutnali. Bylo vynikající. Odpoledne se konalo na hřišti u řeky Saane přátelské fotbalové utkání. Zápas vyhrál fotbalový klub Nová Ves, který dal 4 góly. Hra byla vyrovnaná, neboť jsme od soupeře inkasovali 3 góly. Po skončení přátelského utkání se hráči vrhli do ledové vody řeky Saane, aby se po zápase osvěžili. Večer proběhlo oficiální rozloučení, grilování a diskotéka. Přátelství partnerských obcí se úspěšně projevilo i v případě fotbalových klubů.

 

 

  

  

  

 

  

 

 

Ve švýcarských novinách byl uveřejněn článek o přátelském fotbalovém utkání a návštěvě partnerské obce ve Wileroltigenu.