Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Partnerská obec > setkání 2002-Nová Ves

Návštěva pěveckého sboru - srpen 2002

Ve dnech 23.8. - 26.8.2002 nás navštívil pěvecký sbor z Wileroltigenu. Program návštěvy byl  částečně upraven s ohledem na srpnové povodně, které postihly nejen Novou Ves, ale také Český Krumlov a Prahu, kam byly naplánovány výlety.

První den, 23. srpna, jsme se v pozdních odpoledních hodinách vydali s pěveckým sborem  do Hluboké nad Vltavou. V místní restauraci proběhlo  oficiální přivítání starostou Jaroslavem Bauerem, který hosty seznámil s programem a nastínil stávající situaci v obci a České republice po povodních. Ostatně povodně byly častým tématem během celé návštěvy pěveckého sboru, neboť jejich následky jsme viděli téměř na každém kroku. Starosta obce Wileroltigen, Gerhard Hofer, předal starostovi Nové Vsi fotografii pěveckého sboru a tabuli ze dřeva s vyřezanými jmény všech členů sboru. Po večeři bylo naplánováno shlédnutí osvětleného zámku na Hluboké, ale kvůli povodním bylo možné shlédnout pouze částečně osvětlený zámek. 

Druhý den, v sobotu 24. srpna, jsme jeli na celodenní výlet do Prahy. V autobuse shlédli hosté video o našem hlavním městě. Procházka Prahou s nádhernými historickými památkami vedla od Pražského hradu na Staroměstské náměstí a poté na Václavské náměstí. Kvůli povodním nebylo možné jít přes Karlům most, který jsme mohli vidět pouze z povzdálí. Orloj připomínal hostům domov, neboť v Bernu je orloj také k vidění. 

Třetí den, v neděli 25. srpna, jsme měli na programu prohlídku Českého Krumlova. Také zde byly vidět značné škody po povodních, většina obchodů a restaurací byla zavřena. Naše kroky směřovaly od zámecké zahrady na hlavní náměstí. Na nádvoří Státního hradu a zámku zazpíval pěvecký sbor několik písní, což přilákalo k poslechu i ostatní turisty a sbor byl odměněn velkým potleskem.

Odpoledne, po procházce Novou Vsí, se na návsi uskutečnilo slavnostní zasazení lípy srdčité, kterou švýcarští přátelé přivezli jako dar. Tohoto ceremoniálu se zúčastnil také pan František Mikeš, starosta Českého Krumlova a mnoho občanů Nové Vsi. Při projevu Gerhard Hofer, starosta Wileroltigenu, označil tuto lípu za STROM PŘÁTELSTVÍ. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Smíšený pěvecký sbor poté zazpíval u nově zasazené lípy - "stromu přátelství". Zazněly mimo jiné i české písně.

Po skončení ceremoniálu hrála k poslechu a tanci Novoveská dechová kapela a pěvecký sbor několikrát také zazpíval. Během večera poděkoval Gerhard Hofer zastupitelstvu Nové Vsi a všem občanům za zajímavý program návštěvy a krásné chvíle, které s námi mohli přátelé strávit. Jaroslav Bauer, starosta Nové Vsi, při svém projevu mimo jiné poděkoval občanům obce za spoluúčast při přípravě nedělního posezení "pod kaštany"  a vyjádřil radost z toho, že přátelství mezi Wileroltigenem a Novou Vsí se vzájemně rozvíjí a podporuje.  

 

V pondělí 26. srpna se přátelé ze Švýcarska vydali zpět na cestu domů. Setkání bylo velmi příjemné a plné krásných zážitků.