Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Partnerská obec > setkání 2001-Wileroltigen

Návštěva ve Wileroltigenu - říjen 2001

Setkání v říjnu 2001 se uskutečnilo u příležitosti 10. výročí partnerství mezi kantonem Bern a jihočeským regionem. Jménem kantonu Bern a jihočeského regionu České republiky bylo dne 28. října 1991 v Bernu podepsáno prohlášení, ve kterém je stvrzeno budování vzájemných a trvalých vztahů, jejímž cílem je podpora obecní samosprávy, vzdělávání v oblasti správy obcí, výměna zkušeností a názorů v oblastech veřejného života, jakož i navázání osobních vztahů mezi pracovníky obecní správy. V rámci tohoto projektu bylo vybudováno 109 partnerství mezi obcemi a další 2 partnerství vznikla samostatně mimo zmíněný projekt.

 

 

 

 

 

 

 

Do Wileroltigenu jsme dorazili v úterý 16. října odpoledne. Při večerním posezení jsme byli oficiálně přivítáni a seznámeni s programem.

Ve středu 17. října jsme jeli podél Thunského jezera (Thuner See) přes Interlaken a podél Brienzského jezera (Brienzer See) do města Brienz.

 

 

 

 

 

 

 

V Brienzu jsme navštívili firmu Huggler-Wyss AG (www.huggler-woodcarvings.ch), která se zabývá řezbářstvím a výrobou dřevěných soch. Prohlédli jsme si nejen provoz, kde jsme s úžasem sledovali práci s dřevem, ale také firemní prodejnu. S majitelem firmy (pan Rudolf Thomann) jsme si povídali i během oběda. Rozhovor s ním byl velice zajímavý, týkal se mimo jiné i města Brienz, jeho historie, současnosti a turistických zajímavostí. Jako poděkování mu byl předán dárek (viz poslední foto - dárek předává Jan Borovka).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odpoledne jsme jeli lodí z Brienzu do Interlakenu. Při plavbě jsme obdivovali nádhernou okolní přírodu a hory.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve čtvrtek 18. října jsme měli jako hlavní cíl hrad Chillon u Ženevského jezera. Na hradě byly k dispozici prospekty v českém jazyce, což nás velmi mile překvapilo. Počasí nám však nepřálo, proto jsme na francouzskou stranu Ženevského jezera nedohlédli. (hrad Chillon je v mlze v pozadí fotografie)

 

 

Během cesty k Ženevskému jezeru jsme měli zastávku v expozici sýrárny v Gruyères, dále na zámku v Aigle, který se nachází uprostřed vinohradu v Aigle a z něhož je nádherný výhled.

 

Od hradu Chillon jsme jeli podél Ženevského jezera přes Montreux, Vevey (zde začíná vinařská oblast Lavaux) do Lausanne, kde jsme se prošli městem. Do Wileroltigenu jsme se vraceli přes Yverdon u Lac de Neuchâtel (jezero Neuchatel).

V pátek 19. října jsme dopoledne strávili na střelnici, kde jsme stříleli s osobními zbraněmi švýcarské armády od roku 1940 po současnost. Soutěžili jsme ve střelbě na terč. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na louce před terči se pásli ovce - viz první fotografie.

 

 

Odpoledne proběhla v komplexu Kursaal v Bernu oficiální slavnostní oslava u příležitosti 10. let partnerství mezi kantonem Bern a jihočeským regionem.