Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Partnerská obec > setkání 2001-Nová Ves

Návštěva fotbalového klubu - srpen 2001

Ve dnech 10. - 12. srpna 2001 přijeli autobusem na návštěvu Nové Vsi někteří členové fotbalového klubu Wileroltigen s přáteli.

V pátek 10. srpna byla pro hosty připravena prohlídka pivovaru Budějovický Budvar a města České Budějovice. Odpoledne se přátelé z Wileroltigenu prošli Novou Vsí a měli individuální program. Večer bylo oficiální přivítání a proběhlo předání darů jako projevu přátelství mezi partnerskými obcemi Wileroltigen a Nová Ves.

V sobotu 11. srpna jeli přátelé do Českého Krumlova, kde si prohlédli státní hrad a zámek, zámeckou zahradu s otáčivým divadlem a město. Z Českého Krumlova jeli na rozhlednu Kleť. Od 18. hodiny se konalo přátelské fotbalové utkání mezi sportovními kluby SC Wileroltigen a FK Nová Ves. Fotbalisté Nové Vsi zvítězili. Důležitější však byl velmi příjemný zážitek ze hry. Večer  se hosté z Wileroltigenu setkali s občany Nové Vsi na parketu "pod kaštany", kde proběhlo oficiální rozloučení. Při proslovu prezidenta sportovního klubu Wileroltigen, pana Stefana Mürnera, byl fotbalový klub Nová Ves pozván na návštěvu do Wileroltigenu. V průběhu večera se grilovalo, hrála muzika a tancovalo se.

V neděli 12. srpna se vydali přátelé z Wileroltigenu zpět domů. Setkání přátel partnerských obcí bylo velmi příjemné a plné nových přátelství a nezapomenutelných zážitků.

 

zpět na Fotbalový klub