Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvod > Kultura a spolky > Hasiči > 120. výročí založení sboru

120. výročí založení hasičského sboru v Nové Vsi

U příležitosti oslav 120. výročí založení hasičského sboru v Nové Vsi se konala v pátek 29.června 2007 slavnostní schůze, kde byl přítomen také vrchní požární rada a velitel Hasičského záchranného sboru okresu Český Krumlov plk. Pavel Vejvara (zachycen při projevu na první fotografii) . Schůze se uskutečnila v zasedací místnosti Obecního úřadu Nová Ves. Během slavostní schůze Sboru dobrovolných hasičů Nová Ves se dlouholetým zasloužilým členům sboru předalo ocenění (např. na druhé fotografii přebírá ocenění z rukou Jana Borovky a Františka Bauera jeden z dlouholetých členů sboru Bohumil Zikmund) .

120. výročí založení sboru

V sobotu 30.června 2007 byla účastníkům oslav 120. výročí založení sboru předvedena moderní technika HZS z Českého Krumlova. Velký zájem byl o výsuvný žebřík, kdy se několik návštěvníků oslav mohlo nechat vysunout do výše (viz foto).

120. výročí založení sboru 120. výročí založení sboru

Hasičský záchranný sbor z Českého Krumlova ukázal účastníkům oslav také historickou požární techniku - např. požární stříkačky.

Na hřišti probíhal také fotbalový turnaj.

Po ukázkách techniky HZS z Českého Krumlova pokračovaly oslavy soutěží družstev v požárním sportu. Soutěže se zúčastnilo celkem 12 družstev (z toho 1 družstvo žen a 11 družstev mužů). Družstvo žen bylo z Jankova a umístilo se na 1. místě, neboť startovalo jediné v kategorii družstev žen. Za Novou Ves soutěžila 2 družstva mužů, která se nakonec umístila na 6. a 7. místě. V soutěži požárního sportu zvítězilo družstvo z Kájova. Soutěž proběhla za hojné účasti přihlížejících návštěvníků oslav.

družstvo žen z Jankova k soutěži se připravuje družstvo mužů z Třísova

ke startu se připravuje družstvo mužů z Brloha

Výsledné pořadí družstev mužů bylo následující: 1. místo - Kájov I., 2. místo - Brloh I., 3. místo - Třísov, 4. místo - Kájov II., 5. místo - Pořešín, 6. místo - Nová Ves I. a Jankov, 7. místo - Nová Ves II. a Brloh II., 8. místo - Chlum, 9. místo - Dolní Dvořiště.

120. výročí založení sboru listina s výsledky družstev mužů (není zachycen výsledek samostatného družstva žen z Jankova)

Po skončení soutěže družstev v požárním sportu si pár amatérských hasičů - nadšenců z Nové Vsi připravilo pro všechny přítomné malé překvapení. Předvedli "hasičskou záchrannou akci", která začínala volnou zábavou, pohodičkou a posezením u pivečka (první foto), poté někdo vykřikl "hoří" a osazenstvo u pivečka bylo požádáno o uhasení fiktivního ohně. Amaterští hasiči pivo dopili, poté se odebrali hasit oheň (hasičská technika používaná také při oficiální soutěži družstev jim byla zapůjčena), ženy vyběhly hasit oheň s kýbly naplněnými vodou (na druhé fotografii je zachycena Vlaďka Bauerová při hasičské "akci s kýblem"). Fiktivní oheň se podařilo uhasit ( třetí foto) a amatérští hasiči byli za tuto "perličku" na závěr soutěžní části oslav 120. výročí založení sboru odměněni velkým potleskem a jásotem přihlížejících.

Po skončení soutěže družstev v požárním sportu a úspěšném předvedení amatérské hasičské záchranné akce se konalo předávání cen nejlepším družstvům. Ceny předával starosta SDH Nová Ves František Bauer, dále Jan Hüttner a Jan Borovka .

Na závěr sobotních oslav byla v pivním stanu a na parketu "pod kaštany" diskotéka DJ BORY.

V neděli 1. července 2007 se konala v Nové Vsi tradiční pouť, která byla jakýmsi završením jubilejních oslav.